Фестиваль талантів "Перлина громади"

Date: 29 листопада 2019 о 22:00, Refreshed 2 травня 2020 о 15:38

З0 листопада в залі Лосинівського Будинку культури відбулося масштабне свято-фестиваль «Перлина громади», який було реалізовано в рамках проекту «Розвиток громад, що заснований на правах людини», що здійснюється за підтримки Міністерства закордонних справ Данії. Захід покликаний сприяти залученню населення до культурного життя громади з можливістю демонстрації найкращих вмінь, талантів, здібностей, творчого потенціалу мешканців Лосинівської Громади.

Близько 80 вихованців Лосинівської ЗОШ І-ІІІ ст. стали активними учасниками цього дійства. Це здобувачі освіти 2-11 класів.
Партнером проекту виступив Благодійний фонд «Копиця».
Новостворена громадська організація «Ліга громад» в Лосинівській ОТГ(теж в рамках даного проекту) стала ініціатором фестивалю. Ініціативна група в складі заступника голови громади Романа Шевчуна,спеціаліста відділу культури Наталії Опанасенко, педагогів школи Оксани Махлай, Нелі Шевчун, Анжели Ткач, Ольги Опанасенко плідно попрацювала задля спільного успіху.
Дійство проходило у форматі «Талант року для жителів громади».
Наші вихованці разом зі своїми родинами презентували себе і свою творчість. Номінацію «Від роду до роду» представляли творчі родини  Сороколіт (Сороколіт Світлана, 7-Б клас, Сороколіт Анастасія, 5-А клас, Сороколіт Даша, 3 клас) Костюченків (Костюченко Вероніка, 6-А клас), Бондаренків (Бондаренко Катерина 11 клас) Макух (Макуха Діана, 7-А клас, Макуха Тетяна, 3 клас), Сарибекян (Тер-Мкртчян Ані, 10 клас). Сім’ї демонстрували свої уміння у співі, грі на музичних інструментах, у хлібопекарській справі, творчих поробках, виготовлених власними руками. У фойє Будинку культури діяла виставка-ярмарок здобутків учасників. Бондаренко Катерина  разом зі своєю мамою Бондаренко Людмилою створила неперевершену виставку робіт, виконану в різних техніках. Ващенко Діана, учениця 7-А класу представила на розсуд глядачів свої творчі роботи. Костюченко Вероніка створила колекцію малюнків, допомагала їй в цьому її мама Ірина. Ані Тер-Мкртчян та її мама Сюзанна пригощали всіх присутніх солодощами і стравами вірменської кухні. Вони, навіть, виготовили символіку своєї батьківщини Вірменії. Багатодітна сім’я Олени Сороколіт пригощала молочними виробами, зробленими власноруч.
З особливою теплотою глядачі вітали найменших учасників номінації «Наше майбутнє». Ними стали діти, які в 2019 році потрапили на сторінки книги «Майбутнє Чернігівщини – талановиті діти». Це Петрик Анатолій, Олійник Інна, Петрик Юрій. Дана книга відкриває імена дітей та їх наставників, які своєю працею та талантом прославляють села та міста Чернігівської області. І тут Анатолій Олександрович є наставником цих діток, адже, завдяки проекту «Талант року», який реалізується на теренах Лосинівської ОТГ, ці учні змогли потрапити в цей Всеукраїнський проект.

Інна Олійник підготувала виставку своїх робіт. Картини юної художниці заполонили серця меценатів і вони придбали 2 картини на згадку про свято. А найталановитішому учаснику – Анатолію Петрику, учню 6 класу Лосинівської ЗОШ І-ІІІ ст. дістався цінний подарунок від Анатолія Копиці.
Юним учасникам випала честь отримати сертифікати учасників фестивалю та подарунки з рук самого Анатолія Копиці. Оскільки сам Анатолій творча особистість, тому йому небайдужа творча доля обдарованих дітей Лосинівської громади . Неповторне свято творчості ось уже 5 років поспіль організовує для наших дітей Благодійний фонд «Копиця», який вони з дружиною заснували в 2014 році. Фонд надає постійну спонсорську допомогу Лосинівській школі .

Окрасою фестивалю стали вокальні виступи Валерії Божої, учениці 11 класу, Ващенко Діани, учениці 7-А класу, інструментальні номери – гра на скрипці сестри Макухи , гра на баяні сестри Нужні, гра на піаніно Гомон Кіра, учениця 4 класу.

Хореографічний колектив «Мрія», у складі якого більше 50 здобувачів освіти Лосинівської школи, заполонив своїми композиціями «Український танок, «Чарльстон», «Вальс».

Всі діти –учасники дійства отримали цінні подарунки, солодощі, грошові премії і отримали настанови від організаторів фестивалю продовжувати розвивати свої здібності і талант, щобв майбутньому прославляти рідний край.

Ініціативна група педагогів Анжела Ткач, Ольга Опанасенко, Неля Шевчун, Оксана Махлай  подякували за підтримку ідеї та спонсорську допомогу обласному депутату Ірині Грозенко та голові ГО МАРТ Руслані Буровій, Благодійному фонду «Копиця», Н. О.Копиці та А. О.Копиці, голові громади Андрійцю В. М., голові правління Лосинівського споживчого товариства В. М. Ужищенку, підприємцям Валерію Калініченку та Михайлу Сукачу, Ващенко Наталіїї та Ващенко Юлії, керівникам хореографічного колективу «Мрія», що став окрасою свята, за допомогу у проведенні фестивалю, за плідну співпрацю, чуйне серце, талант благодійника та любов до рідного краю..
Віримо, що таке починання стане традицйіним і ми відкриті до нових проектів.

Неля Шевчун, практичний психолог Лосинівської ЗОШ І-ІІІ ст.