Селище Лосинівка згадується в архівних документах першої половини ХVІІ ст. Як говорить історик А. Лазаревський “Лосинівка при озерах відоме з 1627 р.” Статус містечка Лосинівка отримала у 1857 р. Перша земська школа була організована у 1872 р. Пізніше земські школи були відкриті у 1886, 1904,1912,1917 роках. У земській школі 1878 року навчалося 70 хлопчиків та 5 дівчаток. У 1915 році друга земська школа налічувала 108 учнів. Їх навчали вчителі Буримова Ганна Андріївна та Лисенко Клавдія Василівна. Середня школа існує з 1934 року. У 1937 році вона зробила перший випуск десятого класу. Учні усіх шкіл були переведені на обов’язкове семирічне навчання. Школа працювала в дві зміни під керівництвом директора школи Коваля М. М., який загинув на фронті. У навчальному закладі працювали: заслужений учитель УРСР Верьовка М. І., учитель Мойса Л. Е., учитель географії Довгопол І.М., вчитель фізики і математики Третяк І. І., який створив у школі фізико-математичний кабінет. У післявоєнні роки вже працювало чотири школи: одна середня і три початкові, у яких навчалося понад 1000 учнів. У 1930 році було збудовано перше двоповерхове приміщення середньої школи на 280 учнівських місць, а у 1939 році було збудоване друге приміщення також на 280 місць. Директорами школи в різні періоди були: Пономаренко З.Й., Барило Г.Ф., Набок М.Ю., Білан І.Т., Ілляшенко В.Г., Власенко М.М., Завгородній М.М.
З 2017 директором призначено Гапоненко Валентину Олексіївну. У закладі функціонують 15 класів, навчаються 310 учні. У 2018-2019 навчальному році перший клас розпочав роботу за новим стандартом НУШ. На сьогодні 1 та 2 класи повністю обладнано відповідно до вимог нового стандарту.
У 8 класах з 2019-2020 н.р. введено поглиблене вивчення англійської мови. Учні 9 класу продовжують вивчати на поглибеному рівні англійську мову.
У 10 та 11 класах профільне вивчення предметів українська мова та українська література.
З 2019-2020 навчального року організовано інклюзивне навчання в 1 класі.
Освітній процес у Лосинівській ЗОШ І – ІІІ ступенів забезпечують 34 педагогічних працівники. Вищу кваліфікаційну категорію мають 18 вчителів, звання «старший учитель» – 4, «учитель-методист» – 2, «Відмінник освіти України» – 2.
Кількість обслуговуючого персоналу – 22 особи.
Шкільний комплекс складається з кількох корпусів, які побудовані у 1984, 1931, 1929.
Проектна потужність закладу 700 учнів.
Загальна площа всіх приміщень 6,304 кв. 2.
У школі наявні внутрішні санвузли.
У навчальному закладі працюють 9 навчальних кабінетів (хімії, фізики, інформаційних технологій, математики, біології, української мови та літератури.
Для задоволення потреб дітей у закладі функціонують шкільна їдальня на 150 посадкових місць, 2 майстерні, 1 спортивна зала, 1 бібліотека, 1 актова зала, 1 тренажерна зала.
Кількість персональних комп’ютерів у закладі: 21, із них підключено до Інтернету 14, термін придбання становить понад 5 років, у 2019 році за сприяння директора ТОВ "Правозахист ПЛЮС"Анатолія Гунька було придбано 5 сучасних моноблоків.
На базі щколи працюють різні гуртки та дитячі осередки, зокрема, гурток, де діти займаються футболом, настільним тенісом, бодібілдингом; гурток військово-патріотичного напряму «Сокіл» («Джура»); вокальний та інструментальний гуртки; гурток «Ми малюємо веселку», «Історичне краєзнавство».
Лосинівська ЗОШ І – ІІІ ступенів працює за напрямком «Школа сприяння здоров’ю». У 2018 році коштами Лосинівської селищної ради було відремонтовано спортивний зал. У 2019 році за допомогою колишнього випускника школи Ткача Дмитра та небайдужих жителів Лосинівки було облаштовано сучасне футбольне поле зі штучним покриттям.
Педагогічним колективом забезпечується надання учням якісних освітніх послуг. Заклад освіти є опорним.
Учні закладу є активними учасниками та переможцями інтелектуальних змагань, конкурсів, олімпіад, конкурсів-захистів робіт Малої академії наук, Міжнародного конкурсу творчих робіт «Уроки війни та Голокосту – уроки толерантності», Всеукраїнського конкурсу есе «Я - європеєць», обласної новорічно-різдвяної виставки «Новорічна композиція», конкурсу з питань безпеки життєдіяльності «Безпека в житті – життя в безпеці», , обласного конкурсу «Хлібом славиться Чернігівська земля», Всеукраїнської виставки-конкурсу «Український сувенір».