Безпека як потреба та цінність
1. Безпека – відсутність загроз життю, здоров’ю, добробуту. Рівень особистої безпеки залежить насамперед від самої людини: вміння передбачати небезпеки й уникати їх, раціонально діяти у небезпечній ситуації. Проте безпека людини залежить не лише від її поведінки, а й від кількості та сили загроз, що існують у суспільстві.
2. Разом з весною добігає до завершення навчальний рік. А це означає, що попереду ЛІТО І КАНІКУЛИ. Два улюблені слова кожного учня.
Завдання школяра влітку – відпочивати від навчальних навантажень, розвиватися фізично й соціально. Це час спілкування, нових знайомств, закоханості. Час, коли кожен може спробувати на смак самостійність, відкрити для себе нові можливості. Разом із тим, це поява додаткових небезпек, які необхідно усвідомити, а відтак і запобігти їм.
Безпека має дві складові: фізична безпека, що передбачає правила поведінки на дорозі, на вулиці, в лісі, на воді, на майданчиках відпочинку, правила, пов'язані з перегрівом чи отруєнням організму, вміння поводитися з комахами і тваринами, правила гігієни; друга складова – правила психологічної безпеки, які передбачають можливість і умови спілкування з новими людьми, вміння вибудувати правильні межі особистої безпеки і перебування в зоні психологічного комфорту.
Загроз не стає менше: натомість в умовах сьогодення з’являються нові. Так серйозною небезпекою останнім часом стали селфі, які діти роблять у найнесподіваніших, а часом і небезпечних місцях. І як не дивно, але багато любителів селфі зізнаються, що не знали про небезпеку. Інша нова проблема – безпека в Інтернеті. Влітку є можливість більше часу проводити в Мережі, що несе загрози: непотрібні й небезпечні знайомства а також контент: доступ до негативної інформації.
У системі безпеки життєдіяльності на літній період умовно можна виділити компоненти:
побутова безпека,
дорожня безпека,
пожежна безпека,
соціальна безпека,
безпека на природі,
надзвичайні й екстремальні ситуації,
надання невідкладної допомоги.
Тож варто в черговий раз повторити правила безпеки.
3. Літні канікули в цьому році розпочинаються в умовах адаптивного карантину, який триватиме (за інформацією на даний момент) до 22 червня 2020 року. Обмежувальні заходи будуть поступово пом’якшуватися в залежності від епідемічної ситуації в кожному регіоні. З метою запобігання поширенню коронавірусної хвороби (COVID-19) необхідно обов’язково дотримуватись: правил гігієни (миття рук, використання антисептичних засобів, дезінфікування), маскового режиму та соціальної дистанції.
Літо – прекрасна пора року, яка надає багато варіантів для проведення часу.
Нехай літо стане для всіх чудовим незабутнім періодом з найкращими і яскравими спогадами.
Безпечних усім канікул!