Новини проекту
Найзахопливіші детективи для підлітка
Wizeclub Education: курси додаткової освіти в Україні
Що робити, якщо болить поперек
Онлайн академія Mate academy – від мрії потрапити в IT до першої роботи
Мобільні додатки для підтримки організації навчання та співпраці в освітньому процесі
Школа англійської для дітей: важливість навчання та як вибрати кращу школу
Хто такий Зевс?
Вивчаємо англійську за допомогою читання
Благодійність та соціальна відповідальність бізнесу
Як обрати надувний басейн?
Як створити і розкрутити групу у Фейсбуці без блокування
Практичні рекомендації по вибору школи англійської мови
Options for checking articles and other texts for uniqueness
Різниця між Lightning та USB Type-C: одна з відмінностей iPhone
Столична Ювелірна Фабрика
Відеоспостереження у школі: як захистити своїх дітей?
Чим привабливий новий Айфон 14?
Розширений пакет за акційною ціною!
iPhone 11 128 GB White
Програмування мовою Java для дітей — як батьки можуть допомогти в навчанні
Нюанси пошуку репетитора з англійської мови
Плюси та мінуси вивчення англійської по Скайпу
Роздруківка журналів
Either work or music: 5 myths about musicians and work
На лижі за кордон. Зимові тури в Закопане
Яку перевагу мають онлайн дошки оголошень?
Огляд смартфону Самсунг А53: що пропонує південнокорейський субфлагман
БЕЗПЕКА В ІНТЕРНЕТІ
Вітаємо з Днем Вчителя!
Портал E-schools відновлює роботу
Канікули 2022
Підписано меморандум з Мінцифрою!

Психолого-педагогічний семінар "Техніки зцілення при роботі з дітьми в умовах війни"

Дата: 27 грудня 2022 о 14:30, Оновлено 19 січня 2023 о 14:44
Автор: Шевчун Н. Г.
147 переглядів

підготувала та провела практичний психолог Неля Шевчун

27 грудня 2022 року відбувся психолого-педагогічний семінар для педагогічного колективу Лосинівського ЗЗСО «Техніки зцілення при роботі з дітьми в умовах війни», який підготувала та провела практичний психолог Неля Шевчун на базі інтеграційно-ресурсного простору "Щаслива батьківщина - успішна дитина" (ресурсна ), що функціонує у Лосинівському ЗЗСО. Практичний психолог Неля Шевчун пройшла навчання за методикою «Діти та війна: навчання технік зцілення», яке відбувалось у межах соціального проекту «Поруч», започаткованого Міністерством освіти і науки України, Дитячим фондом ООН (ЮНІСЕФ) в Україні, Українським інститутом когнітивно-поведінкової терапії громадських організацій ВДУ «Волонтер» та «Коло сім'ї». Отриманим під час навчання досвідом ділилася з колегами. Адже місія вчителя у важкі години, у воєнний період - це мистецтво бути поруч із дітьми, незважаючи на власні переживання та емоції, мистецтво бути в ресурсі, тут і тепер, мистецтво допомагати тому, хто цього потребує. На тренінгу опрацьовували дієві техніки роботи з учнівськими колективами, в яких є діти з батьків внутрішньо переміщених осіб. Спільно опрацьовували техніки "Мої опори", "Моє безпечне місце", "Мій щоденний ритуал". Вдалося висвітлити практичні методи поетапного навчання дітей з метою прищеплення їм певних навичок, що допоможуть позбутися психологічних проблем, що виникли внаслідок війни, таких як інтрузивні думки, погані спогади, дитячі страхи та труднощі зі сприйняттям усього, що нагадує війну. На тренінгу опрацьовували дієві техніки роботи з учнівськими колективами, в яких є діти з батьків внутрішньо переміщених осіб. Спільно опрацьовували техніки "Мої опори", "Моє безпечне місце", "Мій щоденний ритуал". Вдалося висвітлити практичні методи поетапного навчання дітей з метою прищеплення їм певних навичок, що допоможуть позбутися психологічних проблем, що виникли внаслідок війни, таких як інтрузивні думки, погані спогади, дитячі страхи та труднощі зі сприйняттям усього, що нагадує війну. На тренінгу опрацьовували дієві техніки роботи з учнівськими колективами, в яких є діти з батьків внутрішньо переміщених осіб. Спільно опрацьовували техніки "Мої опори", "Моє безпечне місце", "Мій щоденний ритуал". Вдалося висвітлити практичні методи поетапного навчання дітей з метою прищеплення їм певних навичок, що допоможуть позбутися психологічних проблем, що виникли внаслідок війни, таких як інтрузивні думки, погані спогади, дитячі страхи та труднощі зі сприйняттям усього, що нагадує війну.
Поєднання освітньої роботи та інтерактивних практичних вправ під час семінару дало змогу відчути учасникам важливість опанування методиками та застосування моделей зцілення та резилієнтності для подолання наслідків психотравм у дітей. Особливістю зустрічі було те, що Неля Шевчун познайомила педагогів з авторськими техніками Ірини Кузнєцової та Тетяни Моїсеєнкової, практикуючих психологів, тренерок груп підтримки Поруч.- такими як «Щоденник активностей», «Вкладинка Три розвороти. Мій мотиваційний записник», «Сонце», «Батарейка». Як домашнє завдання педагогам було запропоновано освоїти та виконати ці вправи, попрацювати з собою, своїми страхами та труднощами. Кожен учасник підтвердив, що в умовах тривоги та кризи ми розвертаємось до цінностей і найкраще знаємо, що нам потрібно. А наші опори, наш внутрішній ресурс стає міцним фундаментом для рідних, близьких, для вихованців Почуватися в безпеці – потреба маленьких людей, які стали заручниками війни сьогодні, і ми, дорослі люди, повинні це відчуття безпеки для них створити.
Другу частину зустрічі, а саме майстер клас «Різдвяний пряник» підготувала та провела вчитель географії та трудового навчання Ольга Опанасенко. Для цього талантлива педагогіня запропонувала розписати пряники, які вона власноруч випікала за особливим старовинним рецептом та ще й приготувала різнокольорову глазур. Повідала про традиції випікання пряників, які прийшли до нас зі Стародавнього Єгипту. Особливістю такого дійства є те, що, розписуючи пряник, потрібно наповнитись гарними думками, не поспішати, фантазувати, мріяти, загадувати бажання, створити власний візерунок та розписати. Тобто це ще одна дієва техніка «Тут і тепер», яка може використовуватися при роботі з дітьми та їх батьківщинами. Дякую, колого, за співпрацю! Традиційно відбувся обмін подарунками, що їх приготували один одному педагоги. Довірлива атмосфера, якою перейнялися всі учасники зустрічі, дозволила кожному на хвилинку згадати, що життя триває і потрібно бути в ресурсі, щоб стати корисним і допомагати іншим у цей тяжкий час. Дякую вам, колеги, що відгукнулися, зрозуміли, прийняли, навчалися, сказали про справжені очікування і свою готовність застосовувати на практикі такі необхідні методи та практики при роботі з дітьми під час війни. Разом мі сила! Разом до Перемоги!
Коментарі:
Залишати коментарі можуть тільки авторизовані відвідувачі.