Новорічний воркшоп для педагогічного колективу Лосинівського ЗЗСО

Дата: 29 грудня 2023 о 16:27

підготувала та провела практичний психолог Лосинівського ЗЗСО Неля Шевчун

27 грудня 2023 року відбувся воркшоп «В гармонії з самим собою. Самодопомога в умовах воєнного часу» для педагогічного колективу Лосинівського ЗЗСО, який підготували та провели практичний психолог Неля Шевчун та вчитель трудового навчання Ольга Опанасенко. Захід проходив на базі сенсорного простору «На крилах довіри», який почав функціонувати в Лосинівській громаді завдяки зусиллям ГО «ЛІГА ГРОМАД».У цей нелегкий час кожен педагог має відповісти на запитання «Чи в силі я використати власні ресурси, щоб допомогти самому собі та підтримати тих, хто цього потребує?», «Чи зможу я використати адаптаційні можливості свого організму для збереження ментального та соматичного здоров’я свого власного та своїх вихованців?»

Побачити, розвинути та навчитися ефективно використовувати власні ресурси – такою була мета зустрічі. Опрацьовували дієві техніки роботи з дітьми, моделями зцілення та резилієнтності для подолання наслідків психотравм. Опановували методи «Екран» та «Сейф», «Батарейка життєвих сил», тренувалися використовувати дихальні техніки під час тривоги та стресу для стабілізації емоційного стану. Познайомилися з моделлю стресодолання «BASIC Ph». З погляду авторів цієї моделі потенціал виходу з кризи є у кожного з нас, для цього потрібно відкрити весь спектр особистісних можливостей людини. Ця модель є цінною для кожного з нас, оскільки ґрунтується на глибоких теоретичних та емпіричних розвідках, а також широко адаптована у психологічній практиці, охоплює весь спектр стилів, шляхів того, як людина може впоратися із стресом і/чи кризою. Так, у кожної людини є шість каналів подолання стресу, при цьому, з них домінуючими є лише кілька. З огляду на це, важливо розуміти свої сильні сторони і розвивати слабкі (пасивні) канали, тим самим посилюючи і збагачуючи свої ресурси. Арттерапевтичну техніку «Різдвяні традиції» запропонувала колегам Ольга Опанасенко. Учасники власноруч плели солом’яних павуків – традиційну прикрасу та оберіг оселі в Україні на різдвяні та новорічні свята. Вважалося, що ця легка конструкція відтворює будову Всесвіту. Не дивно, що названо її «павуком», адже за найдавнішими легендами саме павуки заснували світ. Павук був хатнім лікарем. Ця геометрична прикраса гармонізувала простір навколо себе та стягувала все негативне, що недоброзичливці несли до хати. Після свят павука спалювали. Це дивовижне плетіння так захопило учасників воркшопу, що вирішили створити з частинок, які виготовив кожен педагог, великого павука, як результат колективної роботи і занурення у світ чудодійного зцілення та релаксу. Кожен, доклавши частинку власного тепла у спільну справу, відчув ефект зцілення та осмислення внутрішніх можливостей організму, що є в наявності та зосередився на ефективному їх використанні. І, звичайно, Неля Шевчун провела сеанс ауторелаксації для колег в затемненій сенсорній кімнаті, використовуючи світлові та звукові ефекти. Це невеличкий подарунок у вигляді «калейдоскопу почуттів» під новорічну ялинку.