Інтерактивне заняття "Ефективне спілкування батьків і дітей"

Date: 19 листопада 2019 о 07:34, Refreshed 19 листопада 2019 о 07:50

Сім'я - найвища цінність на Землі, яка робить життя кожної людини щасливим та повноцінним. Василь Сухомлинський писав: «У сім'ї, образно кажучи, закладається коріння, з якого виростає пагін, і гілки, і квітки, і плоди. Сім'я - це джерело, водами якого живиться повноводна річка нашої держави».
У нинішніх соціальних умовах (прискорений ритм нашого життя, справи, робота, потік інформації, домашні клопоти) стає помітним брак спілкування дорослих з дітьми в сім'ї. Усе це негативно впливає на виховний процес. Батьки причиною цього називають відсутність вільного часу. Хоча діти вважають, що час для спілкування з ними батьки, якщо бажають, можуть знайти. Отже, сьогодні ми спостерігаємо, що духовні контакти батьків і дітей різного віку відчувають значний голод безпосереднього спілкування, яке не замінять ні екран телевізора, ні друзі, ні музика.
Переоцінити роль спілкування в житті людини неможливо. Для батьків дуже важливо мати можливість відкрито й ефективно спілкуватися зі своїми дітьми. Відкрита, ефективна комунікація йде на користь не тільки дітям, а й кожному члену сім'ї. Відсутність належного спілкування вносить неабиякий дисбаланс у стосунки батьків та дітей. 8 листопада в Лосинівській ЗОШ І-ІІІ ст. відбулося інтерактивне заняття з батьками учнів 6-а класу на тему:"Ефективне спілкування батьків і дітей". На занятті батьки мали змогу проаналізувати на скільки вони знають свою дитину, її здібності,мрії. Дізналися більше про стилі виховання та змогли визначити свої дії, які вони використовують у виховному процесі. Також ми обговорили стратегії і техніки формування особистісної значущості дитини в сім'ї:безумовне прийняття, активне слухання, конструктивне вирішення конфліктів, виробили правила ефективного спілкування з дітьми. Говорили про важливість врахування вікових особливостей та про особливості покоління"z". Для батьків інтерактивні форми роботи нові, але я дякую їм за активність, за обмін досвідом, за цікаве спілкування.

Соціальний педагог Лаврінець Жанна