Подолання тривожності у дітей з ООП
В квітні 2019 року на базі Лосинівської ЗОШ І-ІІІ ст. відбувся майстерклас по напрацюваням з інклюзивного навчання практичного психолога Нелі Шевчун та соціального педагога Жанни Лаврінець . Вони презентували свою корекційну програму «Подолання тривожності у дітей з особливими освітніми потребами» колегам – педагогам Лосинівської громади.
Провідною ідеєю корекційно-розвивальних занять, що ввійшли до програми, було злиття двох видів діяльності – навчальної та ігрової. Досить ефективними виявилися і творчі завдання та вправи, пов’язані із художньою діяльністю. Зі стану замкненості та ізоляції дітей допомагали вивести музичні твори. Практичний психолог Неля Шевчун та соціальний педагог Жанна Лаврінець впевнені, що корекційна програма поліпшить психічний стан дітей із особливими освітніми проблемами. Що ці діти стануть більш відкритими до соціального оточення, виявлятимуть більший інтерес до навчання і спілкування. Знання, отримані в школі, допоможуть їм почуватися більш захищеними і впевненими.
На зустрічі говорили про проблеми дітей з ООП. Кожна дитина з особливими освітніми потребами повинна стати повноправним членом учнівського колективу, пізнавати себе в науках, удосконалюватися, мріяти, складати плани на майбутнє. І допомагати їм в цьому повинні ми – батьки, педагоги, учні. За результатами досліджень багатьох науковців, дітям з освітніми потребами в більшості випадків притаманна висока тривожність. Це заважає повноцінному психофізичному розвитку дитини, негативно позначається на сфері її спілкування . Отжо, для того, щоб освітнє середовище для особливих діток було безпечним і комфортним, слід керуватися педагогам деякими алгоритмами в своїй педагогічній діяльності. Таким досвідом ділилися Жанна Віталіївна та Неля Григорівна зі своїми колегами.
Інтерактивні та арттерапевтичні вправи «Мій Всесвіт», «Склади історію», «Диво», Ниткографія», «Алгоритм щастя» дали змогу учасникам творчої майстерні пройнятися атмосферою співпраці та розкрити нові грані своєї особистості і отримати багаж знань з даної теми.